Bilgisayar Hızlandırma

Bilgisayar Hızlandırma

Notebooklarımızda günlük hayatımızı etkileyen bir çok işlem gerçekleştirmekteyiz. Gerçekleştirdiğimiz işlemlerin çoğu hız gerektiren işlemlerdir. Bu işlemleri gerçekleştirirken notebookunuzun yavaşlaması çok sinir bozucu olabilir. Öncelikle notebookunuzun neden yavaşlayabileceği, daha sonra da notebook hızlandırma hakkında bilgi vermek istedik.

Notebookunuz Yavaş Olma Sebepleri ve Çözümü

Donanımsal Sorun

Donanımsal sebeplerden biri donanım parçalarınızın değeri düşük olabilir. Notebookunuzu hızlandırmak için değerleri daha yüksek donanım parçaları ile değiştirebilirsiniz. Falkon Bilgisayar olarak her değerde notebook orijinal donanım parçalarını temin etmekteyiz.

Performans Sorunu

Notebookunuz çalışırken her kullanım durumuna göre farklı güç seçeneklerinde çalışır. Bu güç seçeneklerini notebookunuzun sağ alttaki şarj göstergesine tıklayarak görebilirsiniz. Notebookunuzun yüksek performans göstermesi için ayrıca bir güç seçeneği varsa seçebilir, yoksa kendiniz oluşturabilirsiniz.

Program Sorunları

Notebookunuz açılırken birkaç program çalıştırmaya otomatik olarak çalıştırmaya başlar. Notebookunuzun başlarken gereksiz programları da çalıştırmaya başlaması gereksiz yere güç harcamasına neden olur ve bu durum notebookunuzun yavaşlamasına neden olur.

Notebookunuza yüklediğiniz ama kullanmadığınız programları denetim masasından program ekle kaldır seçeneğinden kaldırabilirsiniz. Kullanmadığınız programlar gereksiz yer kaplamakla birlikte işletim sisteminiz otomatik olarak başlatabilir. Bu da bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olacaktır. Ne işe yaradığınız bilmediğiniz programları kaldırırken donanım dosyalarından mı diye kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Çünkü kaldıracağınız bir donanım dosyası, artık o donanımınızın çalışmayacağını gösterir. Bu durum farkında olmadan farklı arızalara yol açabilmektedir.

Virüs Sorunları

Notebookunuza anti virüs taramasını yapmayı ihmal etmeyin. Notebookunuza bulaşabilecek zararlı yazılımlardan bazıları notebookunuzu yavaşlatma amacını taşıyabilir. Bu neden bu virüsleri önceden tespit edip engellemek yavaşlama problemlerinin de önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Isınma Sorunları

Notebookunuzun aşırı ısınma sorunu varsa bu durumda notebookunuzu yavaşlatacak sebeplerdendir. Notebookunuzun ısınma problemlerini çözmek için servisimizle iletişime geçmenizde fayda olacaktır.

Bellek Kullanım Oranı

Sabit diskinizi arada sırada temizleyin. Sabit diskinizde ne kadar az veri olursa performansınız o derece artacaktır.

Görünüm Sorunları

Notebookunuzdaki görsel efektleri kapatmanız notebookunuzun efektler için harcayacağı enerjiyi de performansa eklemeniz demektir. Notebook hızlandırma işleminde son derece önemli bir  yere sahiptir.

Ram Sorunları

Ram belleğiniz yetersiz ise daha fazla ram bellek edinmeniz yararlı olabilir.

Masaüstü Sorunları

Notebookunuzun masaüstünde çok fazla dosya bulundurmayın. Mümkünse her birini ilgili tek bir dosya haline getirmeniz notebookunuzu bir nebze de olsa hızlandıracaktır.

Geriye kalan tüm arızalarınız ve bulamadığınız sorunlar için Falkon Bilgisayar hizmetinizdedir.

Toshiba'nın Güney Marmara'da TCE-N ünvanına sahip tek yetkili servisiyiz. İletişim için (224) 252 62 72
Yeah! You will recieve a confirmation email soon...